ZAJĘCIA „LETNIEJ SZKOŁY ERGONOMII” NA WYDZIALE INŻYNIERII ZARZĄDZANIA POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

               W dniach od 25 do 29 czerwca grupa 10 uczniów Zespołu Szkół Komunikacji z klas 2A i 3A technik elektronik uczestniczyła w zajęciach „Letniej Szkoły Ergonomii” organizowanych przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Do udziału w zajęciach zachęcił nas i zarezerwował dla nas 10 miejsc nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Andrzej Kaźmierczak.

dr hab. inż. Małgorzata Sławińska   Plakat Letniej Szkoły Ergonomii 25-29 czerwca 2018 r.

Czytaj więcej: ZAJĘCIA „LETNIEJ SZKOŁY ERGONOMII” NA WYDZIALE INŻYNIERII ZARZĄDZANIA POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

Transmisja i fotoreportaż z warsztatów systemów zabezpieczeń: „MTP i PISA DLA PRZYSZŁYCH PROFESJONALISTÓW”

Zamieszczam dostępną na stronie Polskiej Izby Systemów Alarmowych transmisję YouTube oraz kilka zdjęć z organizowanych co dwa lata dla młodzieży szkół średnich warsztatów: „MTP i PISA DLA PRZYSZŁYCH PROFESJONALISTÓW” na Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń Securex 2018.  W czwartym dniu Targów, w Parku VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych pod okiem instruktorów liderów branży zabezpieczeń technicznych młodzież miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a także wykonania, bezpośrednio na stanowiskach technicznych, zadań konkursowych z którymi dzień wcześniej zmagali się finaliści VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych.

Link do filmu z warsztatów przedpołudniowych z klasą 2A Technik elektronik

https://www.youtube.com/watch?v=PMOiJDqekEQ

Link do filmu z warsztatów popołudniowych klasą 3A Technik elektronik

https://www.youtube.com/watch?v=FBeexkkyKhY

     Przyjemnego oglądania do końca

Czytaj więcej: Transmisja i fotoreportaż z warsztatów systemów zabezpieczeń: „MTP i PISA DLA PRZYSZŁYCH...

Konkurs ICSC

W dniach od 28 do 31 maja 2018 roku odbył się międzynarodowy konkurs umiejętności informatycznych ICSC (Internation Computer Skills Compettition). W tym roku konkurs odbył się w Dyneburgu na Łotwie, którego organiztorem było technikum PIKC Daugavpils, a udział wzięło łącznie 9 szkół z 7 krajów (po dwie z Estonii i Polski, oraz po jednej z Litwy, Łotwy, Mołdawii, Słowacji i Ukrainy). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Jan Biały i Paweł Palacz z klasy 3B pod opieką nauczyciela Tomasza Nowackiego. Delegacji przewodniczył dyrektor Ryszard Pyssa. Zadania, które mieli do wykonania uczniowie były na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym zadaniu był do rozwiązania test, w drugim należało złożyć komputer, trzecim etapem było stworzenie sieci w programie Cisco Packet Tracer, a finałowym wyzwaniem była konfiguracja fizycznej sieci korzystającej z routera MikroTik.
Na 18 uczestników nasi uczniowie w indywidualnej klasyfikacji zajęli 4 i 5 miejsce, natomiast jako drużyna drugie. Gratulujemy!

Dyrektor szkoły podpisał porozuminie o współpracy z technikum PIKC Daugavpils. 

 

Złoty Medal dla ZSK

Na Międzynarodowych Targach Edukacyjnych w Kijowie szkoła otrzymała Złoty Medal.

Przyznany został przez  Akademię Nauk i Ministerstwo Edukacji Ukrainy za opracowanie wykonane przez prof. Mirosława Szypera i Jakuba Rabendę pod tytułem: "Wykorzystanie nowoczesnych technologii, programów i projektów komputerowych do ulepszania i zwiększenia skuteczności procesu edukacyjnego".

Sukces w międzynarodowym konkursie wiedzy kolejowej i logistyki – ‘Vilnius 2017’.

W dniach 10-13 kwietnia 2017r. w Wilnie na Litwie odbył się 4 międzynarodowy konkurs wiedzy kolejowej i logistyki z naciskiem na wiedzę przyszłych maszynistów i logistyków – ”The 4-th International Contest of Train Drivers and Logistics Forwarding Agents ”Vilnius 2017”.

Czytaj więcej: Sukces w międzynarodowym konkursie wiedzy kolejowej i logistyki – ‘Vilnius 2017’.

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521