Mistrzostwa ZSK w tenisie stołowym

W dniu 09.11.2018 r. na sali gimnastycznej, ul. Czajcza 14 w Poznaniu rozegrane zostały od godziny 12.00 Mistrzostwa ZSK w tenisie stołowym. W rywalizacji wzięło udział 28 chłopców, którzy rozegrali ze sobą bardzo zacięte i niejednokrotnie bardzo wyrównane mecze. Wszyscy zawodnicy grali systemem do dwóch przegranych pojedynków. Niepokonany po raz kolejny okazał się Filip Roszyk z klasy 4A (reprezentant Naszej szkoły w tenisie stołowym), tuż za nim uplasował się Jakub Lehnhardt z klasy 1C, a na trzecim miejscu na podium uplasował się Dawid Wlaszczyk z klasy 3C. 

Kolejne miejsce zajęli:

IV miejsce  Przemysław Bielawski

V miejsce  ex aequo Piotr Augustyniak 3B (reprezentant Naszej szkoły w tenisie stołowym) oraz Adam Kusiakiewicz 2C

Czytaj więcej: Mistrzostwa ZSK w tenisie stołowym

Mistrzostwa ZSK w Halowej Piłce Nożnej

UWAGA RUSZAJĄ ZAPISY DO KOLEJNEJ EDYCJI MISTRZOSTW ZSK W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ!!!

ZAPISY DROGĄ ELEKTRONICZNĄ DO 26.10.2018 POPRZEZ KOMUNIKATOR W DZIENNIKU.

DRUŻYNA MUSI SKŁADAĆ SIĘ CO NAJMNIEJ Z 6. ZAWODNIKÓW
– W ZGŁOSZENIU PROSZĘ PODAĆ KLASĘ, KAPITANA ORAZ IMIONA I NAZWISKA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW!!!

REGULAMIN DOSTĘPNY W GABLOCIE NA CZAJCZEJ
I DLA KAPITANÓW DROGĄ ELEKTRONICZNĄ!

MECZE BĘDĄ ROZGRYWANE
OD LISTOPADA W PIĄTKI OD 15:00 DO
17:00

ZAPRASZAM – MARCIN WITCZAK

MISTRZOSTWA POZNANIA W LEKKIEJ ATLETYCE

Nasza Reprezentacja w tegorocznych zmaganiach podczas Mistrzostw Poznania w Lekkiej Atletyce zabłysnęła umiejętnościami i wolą walki zdobywając aż 6. medali.

Tak jak w zeszłym roku bezkonkurencyjny podczas skoku wzwyż okazał się Jan Sibilski 4a. Jego lekkość i nienaganna technika wzniosły go na wysokość 190 cm zapewniając zwycięstwo oraz złoty medal.

Tegorocznym odkryciem jest oszczepnik, Artur Stachowiak 1d, który rzucając oszczepem na odległość 38 m zapewnił sobie srebrny medal. Nadmienić należy, że chłopak ten ma tak wielką siłę w ręce iż podczas jednej z prób po jego rzucie oszczep po wylądowaniu złamał się.

Kolejny z debiutantów Michał Pluciński 1b w biegu na 110m przez płotki zdobył brąz. Może nie w kategorii niespodzianki, ale miłym akcentem był brązowy medal zeszłorocznego pechowca na 100 m Jakuba Kowalewskiego 2e, który rok temu w tej konkurenci zajął 4 miejsce a w tym roku poprawił swoją pozycję i wskoczył na trzeci stopień podium.

Nie ujmując wyżej wymienionym medalistom, należy zaakcentować niesamowitą postawę kolejnego zdobywcy podium, a dokładnie mówiąc srebrnego medalisty na 200 m, Patryka Pawlickiego 2e. Otóż oprócz zdobycia indywidualnego trofeum chłopak ten w iście rewelacyjnym stylu podczas sztafety 4x100m na swojej zmianie wyprzedził całą konkurencję dając kolegom z 3. i 4. zmiany kilka jeśli nie kilkanaście metrów przewagi, którą oni bezpiecznie i z klasą doprowadzili do mety – poprawiając zeszłoroczny rezultat i zdobywając złoty medal!!! W sztafecie biegli kolejno: Michał Pluciński 1b, Patryk Pawlicki 2e, Jan Sibilski 4a oraz Jakub Kowalewski 2e. Wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA POZNANIA W LEKKIEJ ATLETYCE

Turniej Open o Puchar Dyrektora Szkoły

Podsumowanie Dnia Sportu 2018

Dnia 06.06.2018 na Stadionie TS Olimpia Poznań na Golęcinie odbył się Dzień Sportu Zespołu Szkół Komunikacji, czyli Technikum, Liceum oraz Gimnazjum.

Uczestnicy wraz z opiekunami rywalizowali w wielu różnych konkurencjach zdobywając punkty, które po podsumowaniu wyłoniły zwycięzcę w kategorii Gimnazjum oraz w kategorii Technikum i Liceum (razem). Przyglądając się przez trzy godziny poczynaniom uczniów mogę śmiało stwierdzić, iż bawili się całkiem nieźle, a jak zdjęcia pokazują ich opiekunowie również dali się ponieść emocjom sportowym.

Serdecznie gratulujemy zwycięskim klasom 3d Gimnazjum oraz 2b Technikum i życzymy udanej gry w kręgle w ramach nagrody. Nie możemy zapomnieć o pozostałych uczestnikach, którym dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejny Dzień Sportu z nowymi konkurencjami i wyzwaniami.

Przy okazji chciałbym bardzo serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim Profesorom obsługującym stanowiska i pomagającym przy organizacji twego szczególnego święta szkolnego.

Na koniec zapraszam wszystkich ciekawskich i nienasyconych informacjami na szerszą relację na stronę Facebooka -

Kliknij, aby zapoznać się z relacją na Facebooku

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521