ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 marca 2019 – zgodnie ze staropolskim powiedzeniem “w marcu jak w garncu” pogoda płata figle, lecz nie przeszkadza naszym szkolnym poetom we wzięciu udziału w Slumie Poetyckim, który jak co roku został zorganizowany w naszych szkolnych murach z okazji Światowego Dnia Poezji.

Gdy tylko zadzwonił dzwonek na przerwę o godzinie 12:15 wnet uczniowie zaczęli się gromadzić w Piwnicy Artystycznej, a o 12:40 wydarzenie oficjalnie się rozpoczyna. Wtedy to Karol Konwicki i Wojciech Korcz - konferansjerzy z drugich klas - witają wszystkich przybyłych, przedstawiają szanowne grono jury w składzie p. Adriana Rozwadowska, p. Wiesława Wasielak i p. Katarzyna Lancmańska oraz zapowiadają jak wydarzenie będzie przebiegać. Następnie uczniowie prezentują wiersze, które recytowali podczas konkursu poetyckiego “Co w trawie piszczy” organizowanego przez IX LO w Poznaniu. Nawet w trakcie recytacji tak wytrawnych aktorów niektórym zdarza “zaciąć się”, co z pewnością doda otuchy i pewności innym poetom, którzy za chwilę mają przedstawiać swoje autorskie teksty.

Załączniki:
Pobierz plik (poezja.pdf)poezja.pdf365 kB

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH LICEALISTEK

Miło mi poinformować, że uczennica kl. 2lb, Roksana Maziarz otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie reporterskim "Jak widzę szkołę?", organizowanym przez magazyn "Non fiction". Uwagę jury zwrócił tekst Roksany pod tytułem "Wszystkie drogi prowadzą do szkoły"

Ponadto uczennica tej samej klasy, Nicole Augustyniak znalazła się w gronie finalistów konkursu ze swoim reportażem "Zamydlił nam oczy".

Serdecznie gratulujemy!

#co ja czytam

NAGRODA DLA UCZNIÓW KLASY 3E

Uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji: Aleksandra Michalak, Wincenty Korobacz, Aleksander Lasecki i Dominik Szymański otrzymali Grand Prix w konkursie #co ja czytam organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska i serwis Wolne Lektury.

Jury w składzie: Barbara Klicka – poetka i pisarka, Jarosław Lipszyc – redaktor i edukator medialny, Jan Rusiński – grafik i animator, uzasadniło przyznanie nagrody w sposób następujący: „za imponujący profesjonalizm i podziwu godne zasięgi”.

Gratulacje!

https://cojaczytam.pl/#/

 

 

https://nowoczesnapolska.org.pl/2018/12/03/%F0%9F%8F%86-konkurs-cojaczytam-rozstrzygniety-%F0%9F%8F%86/?fbclid=IwAR1HD7zhq10C2JEt7ntr3bmZ838rmaI7QXLiN34nBs-oLT-SILI0mkz5OQo

Chwalimy się sukcesami poetyckimi!

   Krzysztofa Międzę, ucznia klasy 1a, którego talent poetycki już został odkryty w naszej szkole podczas wiosennego slamu poetyckiego (zdobył wtedy I miejsce), doceniono

w Szamotulskim Turnieju Poetyckim o „Pierścień Halszki”. Otrzymał wyróżnienie specjalne od jury w kategorii ,,Dla młodego twórcy". Gratulujemy! Cieszymy się!

Oto nagrodzony wiersz Krzysztofa Między:

 

Czytaj więcej: Chwalimy się sukcesami poetyckimi!

Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji poza nami. „Sprzedawaliście wiersze za bańkę” w ciągu dnia po to, by je zaprezentować publicznie.

21. marca w Piwnicy Artystycznej do boju poetyckiego stanęli ci, którzy lubią poezję. Ci, którzy próbują ją tworzyć!

Ich rywalizacja poprzedzona została recytacjami tekstów, które zostały nagrodzone podczas tegorocznego konkursu „Poznańskie Dziewiątki” i „Czytanie Zamoyskiej”.

Krzysztof Międza sugestywnie udowodnił, że „Raport z oblężonego miasta” Zbigniewa Herberta zasługiwał na II miejsce w rywalizacji recytatorów. Znakomicie zaprezentował się także Jędrzej Pawlak z klasy 2b z tekstem Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Evviva l’arte”.

\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
"Światowy Dzień Poezji"

Czytaj więcej: Światowy Dzień Poezji

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521