SZKOŁA ORGANIZATOREM MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

15 marca o godzninie 14.00 w Piwnicy Artystycznej odbyło się podsumowanie IX edycji międzyszkolnego konkursu na plakat reklamujący „1 Marca Międzynarodowy Dzień Obrony Cywilnej”.

Konkurs został przeprowadzony we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta w Poznaniu.

W tym roku pierwszy raz uczestniczyli w konkursie uczniowie szkół podstawowych. Wpłynęło 45 plakatów z 13 szkół: 3 ponadpodstawowe (11 plakatów), 3 gimnazja (14 plakatów) i 7 podstawowowych (20 plakatów).

Jury przyznało 2 pierwsze miejsca i 3 wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowe i 2 pierwsze miejsca i 2 wyróżnienia w kategorii szkoły gimnazjalne i ponadpodstawowe.

Uczniowie Helena Sierpińska i Jakub Lehnhardt z klasy 1C zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych. Natomiast Łukasz Sieradzki, Konrad Malicki i Maks Żmuda Trzebiatowski uzyskali tytuł Laureata.

Serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w X edycji.

KSIĘŻNA I SZKOLNY SZTANDAR

25 marca asysta szkolnego sztandaru miała zaszczyt uczestniczyć w kameralnej uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Kwiaty te w asyście Prezydenta Towarzystwa Hipolita Cegielskiego złożyła Księżna prof. dr Ingrid Detter de Frankopan, która związana jest ze szwedzką rodziną królewską. Przez wiele lat była doradcą papieża Jana Pawła II, do spraw prawa międzynarodowego.

 

„Praca zwycięża wszystko” to słowa księżnej, a o wartości pracy przypomina właśnie postać Hipolita Cegielskiego. Uczniowie będący w asyście sztandaru zamienili kilka słów z Księżną i zobaczyli siebie w Teleskopie o godzinie 18.30.

UCZNIOWIE W BIBLIOTECE UNIWERSYTECKIEJ

W ostatnich dniach lutego uczniowie klasy 4F, 1B i 1E odwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką, gdzie prezentowany był XXIV Poznański Przegląd Książki Naukowej zorganizowany pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego

Na wystawie prezentowane były najbardziej interesujące i najwartościowsze publikacje, które ukazały się w 2018 roku. Wśród nich Wydawnictwo Poznańskie prezentowało książki historyczne, reportaże oraz biografie, a Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu książkę Podstawy przedsiębiorczości dla leśników.

SZKOŁA NA TARGACH EDUKACYJNYCH

W dniach 1-3 marca 2019 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się XXIII Targi Edukacyjne pod hasłem „Kierunek Bezpieczeństwo”. Nauczyciele wraz z uczniami przez trzy dni bardzo aktywnie prezentowali bogatą ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2019/2020.

Duże znaczenie miała prezentacja tej oferty przez uczniów naszej szkoły z liceum i technikum, którzy z zapałem opowiadali o kwalifikacjach zawodowych, praktykach, ciekawych projektach  oraz wysokiej zdawalności egzaminów maturalnych i zawodowych.

Dlatego uczniowie 8 klas szkół podstawowych i ostatnich 3 klas gimnazjalnych, mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki, dlaczego warto wybrać naukę w XXXII Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Komunikacji.

Już od 5 lat na stoisku szkoły promujemy Koleje Wielkopolskie, z którymi współpracujemy od 2015 roku. Dlatego na stronie internetowej Kolei Wielkopolskich http://koleje-wielkopolskie.com.pl/2019/03/zapraszamy-na-targi-edukacyjne-w-poznaniu/ jest informacja o udziale Zespołu Szkół Komunikacji w Targach Edukacyjnych.

UCZNIOWIE NA UROCZYSTOŚCIACH AKCJI BOLLWERK

21 lutego poczet sztandarowy i uczniowie klasy1d pod opieką nauczyciela EDB Marka G. Nowaka brali udział w uroczystościach 77 rocznicy Akcji Bollwerk.

Uroczystości rozpoczęły się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40, przy ul. Garbary, gdzie uczniowie tej szkoły w specjalnie przygotowanym przedstawieniu przypomnieli obchodzoną w ubiegłym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy upamiętnili także minutą ciszy zmarłych niedawno żołnierzy Armii Krajowej - ppłk Ludwika Miśka i kpt Wojciecha Bociańskiego.

Warto przypomnieć, że w nocy z 20 na 21 lutego 1942 r. żołnierze Armii Krajowej wraz z mieszkańcami Chwaliszewa zniszczyli magazyny Wermachtu znajdujące się w porcie rzecznnym nad Wartą, czym mocno osłabili okupanta.

To kolejna żywa lekcja historii, w której udział brali uczniowie szkoły.

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521