Szkolne czytanie „Przedwiośnia”

Opublikowano Katarzyna Lancmańska

Świętujemy stulecie odzyskania niepodległości w Zespole Szkół Komunikacji! Klasy maturalne włączają się w Narodowe Czytanie powieści Stefana Żeromskiego. „Przedwiośnie” to powieść pytań, na które trudno znaleźć odpowiedź: w jakim kierunku podążać, jaka Polska ma być, jaki powinien być ustrój. Wiele tych pytań jest dzisiaj w Polsce aktualnych, dlatego warto znać i warto czytać z tej okazji dzieło Żeromskiego.

Czytanie odbywać się będzie na różne sposoby - we fragmentach, z podziałem na role, przez uczniów i nauczycieli, a także dyrekcję szkoły. Spotykamy się w świetlicy szkolnej, w kawiarence literackiej, w którą przeobrazi się biblioteka szkolna, wreszcie w Piwnicy Artystycznej. Tutaj będzie miało miejsce czytanie performatywne, zrealizowane przez grupę teatralną „Teatr Fundament”, kierowaną przez Laurę Gromko z klasy 3b. Jest to próba szybkiego odczytania emocji - takich najprostszych, ale zarazem najczęściej trafnych. Dzięki temu mamy szybkie spojrzenie na dany problem.

 

Lektorami stali się także uczniowie z klasy 2a i 3c. To właśnie oni sprawią, że tegoroczne święto będzie niezwykłe i nawet lektura szkolna nas pochłonie!

Akcji czytania szkolnego towarzyszą plakaty, które zaprojektował do haseł reklamowych uczniów klasy 4d, Wiktor Koźlicki.

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521