Wymiana międzyszkolna

Opublikowano Ewa Tarabasz

W dniach od 25 do 29 października 2018 r. miała miejsce stała międzyszkolna wymiana młodzieży, której koordynatorem jest pani Ewa Tarabasz. Grupa 10 uczniów z partnerskiej szkoły Werner-von-Siemens-Gymnasium w Bad Harzburg w Niemczech pod opieką pani Corinny Brunke i pani Nicole Kirchner odwiedziła Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Tym razem uczniowie pracowali nad projektem "Feste feiern, wie sie fallen" (tłum.: "Każda okazja jest dobra do świętowania"), poznając sposoby świętowania różnych wydarzeń w naszym regionie. Niemieccy uczniowie mieszkali w rodzinach goszczących i mogli w praktyczny sposób uczestniczyć w codziennym życiu polskiej rodziny, jak i brać udział w lekcjach i życiu szkoły. Oprócz wielu doświadczeń kulturowych, ważnym czynnikiem w wymianie była również możliwość komunikacji w języku angielskim lub niemieckim, która w naturalny sposób pomogła wzmocnić umiejętności językowe naszych uczniów. Za rok spotykamy się w Niemczech świętując 150-lecie szkoły partnerskiej Werner-von-Siemens-Gymnasium w Bad Harzburg.

 

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521