Solidarność rozsyłana pocztą

Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu wysłali kartki pocztowe z przekazem solidarnościowym. Pocztówki trafią do wybranych adresatów jak i nieznajomych odbiorców w Polsce i zagranicą.

Akcja jest organizowana w ramach międzynarodowego programu Solidarność. Podaj dalej!, który w Polsce prowadzi Fundacja Szkoła z Klasą. Równolegle akcja toczy się we Francji, Hiszpanii i Chorwacji. W Zespole Szkół Komunikacji w ramach projektu pracowały z uczniami prof. Sandra Lasota i prof. Ilona Starosta.

 

We współczesnej szkole szczególnie potrzebne są działania, które dają impuls do rozmowy na temat różnorodności, nietolerancji czy rozmaitych form dyskryminacji, a jednocześnie rozwijają umiejętność krytycznego myślenia i formułowania poglądów. To dlatego blisko sześćdziesięcioosobowa grupa uczniów Technikum Komunikacji włączyła się do akcji Solidarność. Podaj dalej!

Czytaj więcej: Solidarność rozsyłana pocztą

PIERWSZE OTWARTE DRZWI

13 marca o godzinie 17.00, w szkole pojawiły się tłumy uczniów 8 klas szkół podstawowych i 3 klas szkół gimnazjalnych wraz z ich rodzicami. Wszystko po to, aby zapoznać się i zobaczyć na własne oczy wyposażenie pracowni informatycznych, elektronicznych, automatycznych i sal lekcyjnych.

Ze względu na to, że ilość chętnych uczestników otwartych drzwi była bardzo duża, a świetlica okazała się za mała, gości powiatała pani dyrektor Agnieszka Brych wykorzystując szkolną telewizję. Natomiast na liczne pytania odpowiadali oprowadzający grupy uczniowie szkoły i nauczyciele.

Jak zawsze największe wrażenie na zwiedzających robiły makiety kolejowe i Piwnica Artystyczna.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

W dniu 8 marca br. uczniowie Technikum Komunikacji mieli okazję spotkać się i porozmawiać z jej absolwentem – p. Hubertem Perzem. Obecnie – już jako student Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, spotkał się z uczniami klas: 1E, 2C, 2D, 2E, 3B, 3D oraz 3E, prezentując ofertę edukacyjną swojej Uczelni. Podzielił się również spostrzeżeniami związanymi z edukacją w Zespole Szkół Komunikacji, a odpowiadając na jedno z pytań uczniów – potwierdził, że „wzory skróconego mnożenia są przez niego wykorzystywane” i zachęcił do zadbania o wkład pracy w swój proces uczenia się.

 

Pan Hubert po raz drugi był gościem w naszej szkole. Jest kolejnym przykładem osoby, która włożyła spory wysiłek, aby realizować swoje pasje.

SPOTKANIA Z ABSOLWENTAMI

W dniu 22 lutego br. szkołę odwiedził jej absolwent – Mikołaj Ciamciak. W ramach jego wizyty, zostały zorganizowane spotkania, w których uczestniczyły klasy: 2C, 2D, 3A, 3B, 3D, 3E, 4C, 4D oraz 4E. Podczas spotkań z uczniami, p. Mikołaj opowiedział o Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, w której obecnie realizuje swoją ścieżkę edukacyjno-zawodową.

Zaprezentował Akademię pod kątem oferty edukacyjnej i możliwości, jakie daje, ale zwrócił także uwagę na życie studenta zarówno w aspekcie zajęć, ćwiczeń, wyjazdów, jak i spędzania czasu wolnego. Ponadto – swoim przykładem pokazał uczniom, że warto dążyć do realizacji swoich pasji, zainteresowań i marzeń.

Dobra atmosfera podczas spotkań sprzyjała zadawaniu pytań przez osoby zainteresowane zarówno Akademią, jak i karierą p. Mikołaja, kiedy był uczniem Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu.

NIE DLA SMOGU. DOSZLIŚMY DO II ETAPU

Tematem przewodnim II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zorganizowanej przez Wyższą Szkołą Bankową i Strażą Miejską w Poznaniu jest „Nie dla smogu”.

11 grudnia 2018 r. równocześnie w 37 szkołach z 9 miast województwa wielkopolskiego, uczestnicy Olimpiady przystąpili do rozwiązania testu składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru z dziedziny bezpieczeństwa. . Uczniowie z naszej szkoły znaleźli się wśród 909 uczniów. Byli to: Mikołaj Mańkowski 1A, Maciej Wereniewicz 1A, Mateusz Najder 1B, Miłosz Lupiński 1B, Miłosz Nowaczyk 1B, Krystian Olejniczak 1B, Mateusz Bzymek 1B, Kacper Bochyński 1B, Mateusz Idziejczak 1C, Bartosz Barszcz 1D, Mateusz Bernart 1D, Jakub Figat 1D, Tomasz Bachorski 1D, Aleksandra Szymańska 1D, Joanna Leśniczak 1D i Artur Stachowiak 1D.

Czytaj więcej: NIE DLA SMOGU. DOSZLIŚMY DO II ETAPU

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521