NIE DLA SMOGU. DOSZLIŚMY DO II ETAPU

Tematem przewodnim II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zorganizowanej przez Wyższą Szkołą Bankową i Strażą Miejską w Poznaniu jest „Nie dla smogu”.

11 grudnia 2018 r. równocześnie w 37 szkołach z 9 miast województwa wielkopolskiego, uczestnicy Olimpiady przystąpili do rozwiązania testu składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru z dziedziny bezpieczeństwa. . Uczniowie z naszej szkoły znaleźli się wśród 909 uczniów. Byli to: Mikołaj Mańkowski 1A, Maciej Wereniewicz 1A, Mateusz Najder 1B, Miłosz Lupiński 1B, Miłosz Nowaczyk 1B, Krystian Olejniczak 1B, Mateusz Bzymek 1B, Kacper Bochyński 1B, Mateusz Idziejczak 1C, Bartosz Barszcz 1D, Mateusz Bernart 1D, Jakub Figat 1D, Tomasz Bachorski 1D, Aleksandra Szymańska 1D, Joanna Leśniczak 1D i Artur Stachowiak 1D.

Czytaj więcej: NIE DLA SMOGU. DOSZLIŚMY DO II ETAPU

DZIEŃ JĘZYKOWY W ZSK 22.02.2019

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH: 

  • Konkurs recytatorski 
  • Przegląd piosenki obcojęzycznej 
  • Konkurs na przebranie za postać łączące się z kulturą krajów, których języki obce nauczane są w ZSK  
  • Kuchnie świata – konkurs na potrawy z krajów, których języki obce nauczane są w ZSK
  • konkurs Power Point o Austrii
  • konkurs wiedzy o Austrii.

W programie Dnia Językowego również: 

  • Pokazy taneczne  
  • Newsy ze świata 
  • English tea time 
  • Warsztat językowy prowadzony przez wykładowcę Wydziału Anglistyki UAM  

ZAPISY DO KONKURSÓW U NAUCZYCIELI J.OBCYCH DO 18.02.2019

Dla zwycięzców gwarantowane nagrody.

KARTKI ŚWIĄTECZNE

W ogłoszonym KONKURSIE NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ przyznaliśmy dwa wyróżnienia:

 - pierwsze dla Roksany Maziarz z klasy 2LB

 - drugie dla Aleksandry Sulejewskiej z kalsy 2LB

GRATULUJEMY, prosimy o kontak z p.Wojcieszak w celu odbioru upominków!

Nowy projekt europejski w naszej szkole: Solidarność. Podaj dalej!

W Zespole Szkół Komunikacji nie boimy się nowych aktywności. Tym razem postanowiliśmy zaangażować się w program Solidarność. Podaj dalej! To projekt realizowany od 2016 roku równolegle we Francji, Chorwacji, Hiszpanii i Polsce. Opiera się na prostym pomyśle przypominającym ideę „wiadomości w butelce”. Co roku, 21 marca, podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją i Rasizmem młodzi ludzie wysyłają kartki pocztowe z przekazem solidarności do losowo wybranych nieznajomych i liczą na ich odpowiedź.

W ramach programu zajmiemy się analizą zdjęć, poznawaniem kontekstu ich powstawania i budowania znaczeń. To pierwszy etap. Drugim elementem są warsztaty pisarskie: w czasie spotkań w ramach lekcji języka angielskiego i etyki powstaną teksty inspirowane zdjęciami.

Solidarność. Podaj dalej! daje młodym ludziom impuls do refleksji na temat różnorodności i różnych form dyskryminacji, budzi ciekawość i zainteresowanie innymi, rozwija krytyczne myślenie i wyobraźnię. Uczy wypowiadać się otwarcie i dzielić się przemyśleniami, analizować własne uprzedzenia i stawiać im czoło.

https://www.szkolazklasa.org.pl/programy/solidarnosc-podajdalej/

www.fraternity-card.eu

 

Za projekt w Zespole Szkół Komunikacji odpowiadają prof. Ilona Starosta i prof. Sandra Lasota

ŚWIĘTUJEMY 100-LECIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO - SUKCESY FILMOWE

30 XI 2018r. odbyła się uroczysta gala wieńcząca konkurs filmowy "Powstanie wielkopolskie okiem kamery". Nasza szkoła była reprezentowana przez trzy ekipy filmowe, które przez kilka miesięcy przygotowywały się do nakręcenia filmu. Miały w tym pomóc warsztaty prowadzone przez zawodowych montażystów i twórców scenariuszy oraz wizyta w Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

 

 

Każda ekipa nakręciła film oraz wykonała zdjęcia z planu, które również podlegały ocenie. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

- w kategorii "Film" - zespół z klasy 2a w składzie: Konrad Kotkowski, Maksymilian Szukalski, Bartosz Kozłowski i Michał Pięt;

- w kategorii "Zdjęcia" - zespół z klasy 2d w składzie: Szymon Rajczyk, Marcin Karalus, Hubert Bogdański, Hubert Bałuszyński.

Czytaj więcej: ŚWIĘTUJEMY 100-LECIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO - SUKCESY FILMOWE

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521