optionen handel.

MISTRZOSTWA POZNANIA W LEKKIEJ ATLETYCE

Opublikowano Marcin Witczak

Nasza Reprezentacja w tegorocznych zmaganiach podczas Mistrzostw Poznania w Lekkiej Atletyce zabłysnęła umiejętnościami i wolą walki zdobywając aż 6. medali.

Tak jak w zeszłym roku bezkonkurencyjny podczas skoku wzwyż okazał się Jan Sibilski 4a. Jego lekkość i nienaganna technika wzniosły go na wysokość 190 cm zapewniając zwycięstwo oraz złoty medal.

Tegorocznym odkryciem jest oszczepnik, Artur Stachowiak 1d, który rzucając oszczepem na odległość 38 m zapewnił sobie srebrny medal. Nadmienić należy, że chłopak ten ma tak wielką siłę w ręce iż podczas jednej z prób po jego rzucie oszczep po wylądowaniu złamał się.

Kolejny z debiutantów Michał Pluciński 1b w biegu na 110m przez płotki zdobył brąz. Może nie w kategorii niespodzianki, ale miłym akcentem był brązowy medal zeszłorocznego pechowca na 100 m Jakuba Kowalewskiego 2e, który rok temu w tej konkurenci zajął 4 miejsce a w tym roku poprawił swoją pozycję i wskoczył na trzeci stopień podium.

Nie ujmując wyżej wymienionym medalistom, należy zaakcentować niesamowitą postawę kolejnego zdobywcy podium, a dokładnie mówiąc srebrnego medalisty na 200 m, Patryka Pawlickiego 2e. Otóż oprócz zdobycia indywidualnego trofeum chłopak ten w iście rewelacyjnym stylu podczas sztafety 4x100m na swojej zmianie wyprzedził całą konkurencję dając kolegom z 3. i 4. zmiany kilka jeśli nie kilkanaście metrów przewagi, którą oni bezpiecznie i z klasą doprowadzili do mety – poprawiając zeszłoroczny rezultat i zdobywając złoty medal!!! W sztafecie biegli kolejno: Michał Pluciński 1b, Patryk Pawlicki 2e, Jan Sibilski 4a oraz Jakub Kowalewski 2e. Wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Poza medalistami szkołę reprezentowali:

Jakub Szałek 1d

Michał Traskowski 3e

Damian Szymański 1e

Bartosz Barszcz 1d

Szymon Meroń 3c

Kajetan Nowak 3c

Adam Bzdręga 3c

Filip Kotewicz 2a

Paweł Jakubowski 2b

Wiktor Ludwiniak 2b

Jakub Wojtyś 4f

Z wyrazami podziwu i ogromnymi gratulacjami za udział w zawodach dziękują: Małgorzata Tomczak – Niewiada, Marcin Witczak oraz dodatkowo za uśmiech na zdjęciach Paulina Witczak J

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521