optionen handel.

Sprawozdanie z turniejów pierwszej pomocy

Opublikowano Andrzej Kaźmierczak

Pasja rozwijania umiejętności ratowania zdrowia i życia zrodziła się u uczniów klasy 2A technik elektronik na 18-godzinym KURSIE RATOWNIKÓW PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ zorganizowanym w ZSK w dniach 02, 03 i 16.12.2017 r. w ramach konkursu na zajęcia dodatkowe realizowane w szkołach prowadzonych przez Miasto Poznań.

Fot. Jędrzej Kaźmierczak     Uczniowie klasy 2A gotowi do egzaminu praktycznego

Siedmiu uczniów z najlepszymi wynikami zobowiązało się do stałego podnoszenia swojej wiedzy i umiejętności praktycznych i przystąpienia do współzawodnictwa międzyszkolnego.

Fot. Jędrzej Kaźmierczak   Było sporo praktycznej pracy ale czasami też dużo zabawy

 

Pierwszą okazją do udziału w zawodach był Etap Rejonowy XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w ZSO w Poznaniu w dniu 21.04.2018 r. Do zawodów zakwalifikowani zostali: Jan Kowalski, Wojciech Cynka, Jakub Dopieralski, Łukasz Prentki i Jacek Śrama. Rezerwowy Piotr Dopieralski. Za pierwszym razem nie zwyciężaliśmy, ale konkurs okazał się dobrą okazją do sprawdzenia tego jak ważna jest praktyczna współpraca i komunikacja w zespole.

Fot. Andrzej Kaźmierczak     Zaraz wchodzimy na naszą pierwszą stację konkursową

Priorytetowym zawodami był dla nas jednak XVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pierwszej Pomocy który odbył się 21 maja 2018 r. w Nowej Rudzie. ZSK reprezentowali od lewej: Wojciech Cynka, Adam Matuszczak, Jan Kowalski, Jacek Śrama.

Fot. Andrzej Kaźmierczak   Atmosfera tej hali turniejowej mocno nas mobilizuje

Turniej składał się z testu wiedzy teoretycznej oraz części praktycznej. Praktyka poszła nam wyśmienicie 29/30 punktów, teoria 28/40 łącznie zdobywając 57/70 pkt. Od zwycięstwa dzieliło nas zaledwie 7 punktów. Musimy dokształcić się jeszcze w zakresie ratownictwa górskiego i wodnego bo tych zagadnień nie obejmował program naszego szkolenia.

W dniach 24 - 25 maja 2018 r. w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu odbyła się III edycja Młodzieżowych Zawodów Udzielania Pierwszej Pomocy. ZSK reprezentowały dwie drużyny, z których jedna, w składzie: Jan Kowalski, Jakub Dopieralski i Jacek Śrama zajęła drugie miejsce, a druga w składzie Piotr Dopieralski, Adam Matuszczak, Łukasz Prentki zajęła czwarte miejsce. Zawodnikiem rezerwowym był tym razem Wojciech Cynka.

Fot. Andrzej Kaźmierczak     Ostatnie wskazówki trenera przed praktycznym działaniem

Organizatorzy dwóch ostatnich konkursów ostrzegali, że można się w trakcie działań mocno pobrudzić dlatego oszczędzaliśmy mundurki. Ale w przyszłym roku mamy nadzieję, że założymy je kilka razy stając na podium. I tak czujemy się już zwycięzcami bo z nami jesteście bezpieczni. Potrafimy ratować zdrowie i życie. Zawsze możecie na nas liczyć. Zapamiętajcie nas. A jeśli zdarzy się, że będziecie nas potrzebować to w przyszłym roku szkolnym szukajcie w planie gdzie będzie 3A to chętnie pomożemy.

                     Materiał opracował:

                     Andrzej Kaźmierczak

             Opiekun i Trener drużyn ZSK

Kwalifikowany Nauczyciel i Ratownik IFACC

         Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521