DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

FaceBook
Opublikowano

W piątek, 12.02.2016 jak co roku obchodziliśmy

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W ramach obchodów podjęliśmy różnorodne działania. Powstały tzw. „WYSPY JĘZYKOWE ”, tj. stoiska prezentujące kraje anglo-, niemiecko- , hiszpańsko-, i rosyjskojęzyczne. Na stoiskach odbywały się konkursy krajoznawcze oraz językowe przeznaczone dla trzyosobowych zespołów klasowych.

Miał też miejsce warsztat kulinarny, którego celem było przygotowanie znanej hiszpańskiej potrawy GUACAMOLE, oraz warsztat w parzeniu YERBA MATE

Uczniowie mieli okazje pokazać swoje umiejętności językowe w trakcie KONKURSU RECYTATORSKIEGO oraz KONKURSU KARAOKE.

Nie zabrakło też ruchu i tańca, w formie zajęć ZUMBA, które poprowadził Jose Luis Zepeda z Meksyku: pianista i dyrektor muzyczny zespołu Punto Latino, a także tancerz oraz instruktor Zumby.

W trakcie dnia przez szkolny radiowęzeł miała miejsce prezentacja w języku angielskimwiadomości z ostatniej chwili, tj. ”Breaking News. Chcąc stworzyć uroczysty nastrój, zadbaliśmy również o wystrój szkoły. Zakończenie imprez, podsumowanie oraz wręczenie nagród odbyło się o godzinie 13.20 w szkolnej świetlicy.

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, natomiast pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w przyszłorocznym Dniu Języków Obcych.

Opracowała: Jolanta Tendera


26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej.

W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody święta 25 września. Podjęliśmy różnorodne działania. Uczniowie z klasy 2 TA – Marcin Kaczmarek, Arno Piederstorfer i Przemysław Ambroży przygotowali audycję telewizyjną, w której opowiedzieli, czym jest Europejski Dzień Języków. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję wykazać się w krótkim quizie wiedzą na temat języków obcych nauczanych w naszej szkole. Jego zwycięzcami zostali:

I miejsce Eryk Łukaszewicz, II TA

II miejsce Maciej Jesse, II TA

II miejsce Mateusz Ratajczak, II TA

II miejsce Wojciech Jakubowski, II TA

Zadbaliśmy również o wystrój szkoły - na 2 i 3 piętrze zaprezentowano prace plastyczne pt. Why is it worth learning foreign languages? przygotowane przez uczniów z klas pierwszych.

                                                                                                             Joanna Obstalecka

rys Julia Bielecka, 1 Tb 

rys Mateusz Drabek, 1 Tc 

foto Marcin Kaczmarek, 2Tb


 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dzień Języków Obcych to coroczna impreza organizowana przez uczniów i nauczycieli ZSK, podczas której młodzież prezentuje swoje umiejętności językowe oraz uzdolnienia artystyczne.

Tegoroczne obchody odbyły się 13.02.2015r., ostatniego dnia przed długo wyczekiwanymi feriami.

Szkoła była przyozdobiona plakatami przedstawiającymi kraje obcojęzyczne, a w gablocie na II piętrze zawisła wystawa „Why is it worth learning foreign languages”- w ten sposób grupa 2LB/2 zachęcała do zgłębiania tajników języków obcych. Podczas dużych przerw wszyscy mieli szansę spróbować tradycyjnej herbaty po angielsku przygotowanej przez klasę II LA.

Tego dnia w szkolnym radiowęźle rozbrzmiewały wiadomości w języku angielskim czytane przez Dagmarę Gierasińską i Mateusza Strzelczyka z klasy II LA.

Na wystawę artykułów rzemiosła ludowego z krajów Ameryki Południowej oraz prezentację filmów przybliżających kulturę tej części świata zaprosiła nas pani profesor Magdalena Gniot- Mendez.

Impreza rozpoczęła się od części artystycznej- inscenizacji bajki o Czerwonym Kapturku. Choć to znany utwór, widzowie zaskoczeni byli faktem, że każdy z trzech aktów wystawiany był w innym języku.

Akt I- „Little Red Riding Hood” ( grupa III la/2 pod opieką prof. Joanny Obstaleckiej)

Akt II- „Krasnaja Szapoczka”(grupa I TB/r pod opieką prof. Ewy Iwaniec)

Akt III + „Rotkappchen” (grupa 1LA/n)   pod opieką prof. Jolanty Tendery)

Przedstawienie było świetnie przygotowane, aktorzy dostali zasłużone brawa, a publiczność doskonale się bawiła.

Kolejnym punktem uroczystości był Szkolny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez prof. Sandrę Lasota. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli nam uczniowie śpiewający solo i w duecie. Choć królował język angielski, pojawiły się również 2 utwory po koreańsku, co było sporym zaskoczeniem dla zgromadzonej publiczności .

Następnie Piwnicą Artystyczną zawładnęli uczniowie recytujący poezję – tym razem tylko w językach nauczanych w naszej szkole. Nad całością konkursu czuwali prof. Ewa Iwaniec i prof. Sebastian Kubica.

Po dniu pełnym wrażeń czekało nas podsumowanie uroczystości oraz wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

  1. Julia Lewandowska, 3 TC
  2. Adam Wardach, 3 TA
  3. Anna Prywer, 3 La

Konkurs Recytatorski

I.             Radosław Fiweg, 2 TB

II.            Dagmara Gierasińska, 2 LA

  1. Adrianna Przybylska, 2TC

Konkurs Breaking News (wiadomości w j.angielskim, prowadzenie prof. Iwona Smierzchalska)

  1. Jakub Lech, 1LA
  2. Andrzej Urbanowicz, 4 TB
  3. Aleksander Kegel, 2 TA

Technologia Informacyjna z językiem angielskim (dwuetapowy konkurs, organizacja prof. Jakub Rabenda)

  1. Daniel Cichosz, 2 TC
  2. Michał Kostecki, 2 TC
  3. Mateusz Stasiak, 2 TB

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie Dnia Języków Obcych. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

Organizatorzy- Zespół Języków Obcych

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521